سلام! امروز میخوام از تجربیات خودم در زمینه اسباب کشی بنویسم.

همه ما حداقل یکبار تجربه اسباب کشی رو داشتیم و بنابر تجربیات خود و بدمون ، خاطرات خوب و بدی هم از اسباب کشی داریم. بعضیامون اسباب کشی های راحتی داشتیم و همه چیز بی دردسر برامون تموم شده اما متاسفانه بعضیامون دچار مشکلاتی مثل کمبود زمان، تاخیر تو اسباب کشی، خراب شدن و آسیب دیدن لوازم و امثالهم شدیم و باعث شده اسم اسباب کشی که به گوشمون میخوره، حالمون بد بشه! اما حالا وقتشه که متوجه بشیم مشکلات ما دقیقا چه چیزهایی هست و شروع به حل و فصل اون ها بکنیم.

یکی از مشکلاتی که بین دسته دوم (کسایی که از اسباب کشی راضی نبودن) رایجه، اینکه اسباب کشی انقدرررر خستگی به تنمون میذاره که تا روزها بعد از اسباب کشی دلمون میخواد فقط استراحت کنیم! منشا این خستگی خیلی چیزا میتونه باشه! شاید شما دست تنها بودین و همه بارها روی دوش شما بوده. شاید هیچ برنامه ای نداشتید و همه کارهاتون قاطی پاتی شده و باعث شده که سردرگم و خسته بشید. شاید حتی انقدر اسباب کشی شما طولانی شده که باعث ایجاد خستگی درون شما شده.

حل این مشکلات بسیار سادست. بهتون پیشنهاد میکنم اول شرایط خودتون رو بسنجید و اگه دیدید تنهایید ولی تنها از پس مشکلات بر میاید که بسم الله! اما اگه تنهایی براتون سخت بود از نزدیکانتون که امکان کمک رسانی به شما دارند، کمک بگیرید. اگه واقعا هیچ کمکی در دسترستون نیست حتما از شرکت های خدمات باربری کمک بگیرید. این شرکت ها، خدماتی مختص همین امر ارائه میدهند و خیلی شیک و مجلسی کار رو براتون به سرانجام میرسونند، بدون اینکه خودتون زحمتی بکشید! مرحله دوم درصورتی که خودتون دست بکار شدید اینکه یه لیست از کارهایی که باید انجام بدید برای خودتون تهیه کنید تا چیزی رو از قلم نندازید و همه کارها تو ذهنتون مرتب بشه و نظم بگیره. این کار باعث میشه از بند خستگی و آشفتگی ذهنی هم خلاص بشید.

بعد از اینکه لیست رو برای خودتون تهیه کردید، حالا اگه تعدادتون چند نفر بود، باید کارهارو بین خودتون تقسیم کنید تا کارها سریع تر تموم بشه و همه کارها روی دوش یک نفر نباشه تا باعث خستگیش بشه.

توجه کنید که یکی از مهمترین قسمت عملیات، قسمت بسته بندی اثاثیه شماست! چون همیشه کوتاهی و ناآگاهی تو این زمینه باعث آسیب دیدن و خرابی اموال شما میشه. یادآور بشم که برای بسته بندی اصولی اثاثیه هم میتونید از شرکت های خدمات باربری استفاده کنید اما برای اینکه خودمون شخصا یک بسته بندی اصولی و درست انجام بدیم، دقیقا چیکار کنیم؟ اجازه بدین از تجربه های خودم براتون بگم.

من معمولا لباس هامون رو توی ساک های بزرگ بسته بندی میکنم یا از کارتن های رگال دار لباس استفاده میکنم. اگه تهیه هیچ کدوم براتون امکان پذیر نبود، سعی کنید لباس هارو تو همون کشوها یا رخت آویز کمدها بذارید باشن و در کمد و کشوهارو با ریسمان یا چسب محکم ببندید که باز نشن و لباس ها بیرون نریزند. با انجام اینکار، طبیعتا خب وزن کمدهای شما موقع باربری سنگین تر هم میشه و این رو هم باید لحاظ کنید.

اگه کیف و کوله های زیادی دارید، این بهترین فرصته که لوازم ریز و کوچک کشوهاتون رو توی کیف و کوله ها قرار بدید. یادتون باشه که چیزهای مهمی رو که ممکنه خیلی زود بهش نیاز پیدا کنید (مثل کلیدها ، شارژرها ، مدارک و قرص ها و. در جای مطمئن و قابل دسترسی (مثل کیف همراهتون یا داشتبود ماشین) قرار بدید تا کار فوریتون عقب نیوفته.

حتما روی کارتن های بسته بندیتون هم با ماژیک یا برچسب هایی مشخص کنید که محتوای داخل کارتن ها چه چیزیه یا متعلق به کجاست. این رو هم اصلا فراموش نکید که لوازمتون رو سعی کنید مرتبت با هم توی یک کارتن بسته بندی کنید. این روش خودش به راحت تر پیدا کردن لوازمتون هنگام چیدمان کمک میکنه. برای اینکه لوازم شکستنیتون، مثل ظروف آشپزخونه، نشکنه بهتره که دور اون ها رو با رومه و کاغذ بپیچونید و کف کارتن ها رو با نایلون های حباب دار بپوشونید. وسایل سنگین رو روی کارتن هایی که لوازم شکستنی داخلش هست، به هیچ وجه قرار ندید.

یادتون باشه که اسباب کشی به سه مرحله جمع آوری و بسته بندی اثاثیه در مکان قبلی، باربری، باز کردن بسته بندی ها و چیدمان وسایل تو مکان جدید، تقسیم میشه که اگه مرحله اول رو درست و اصولی انجام بدید، مرحله سوم هم کاملا آسون و ساده حل میشه. اما میمونه مرحله دوم که مربوط به باربری میشه. در این زمین هم نکاتی که باید رعایت کنید اینه که حتما از یک شرکت خدمات باربری خوبی برای باربری اثاثیه کمک بگیرید تا لوازم و اموالتون دچار آسیب نشن و در مرحله دوم با توجه به اینکه باربری درون شهری دارین یا باربری بیرون شهری،  ماشین باربری که مناسب باشه انتخاب کنید.

مثلا خود من وقتی ساکن تهران بودم، یک باربری به کرج داشتم و برای اینکه مسافت طولانی داشتیم ، درخواست کردم که یک خودروی باربری ترجیحا بزرگ و سنگین برای حمل بار بفرستند تا کل بار یکبار باربری بشه و به مقصد برسه. اینجوری هم کارتون سریع تر راه میوفته هم کرایه باربری ارزون تر میشه. امیدوارم مطالب مفید باشه و اسباب کشی خوبی داشته باشید.

تجربه های من در اسباب کشی

معرفی باربری خوب در پونک

بسته بندی اثاثیه با قیمت مناسب در فردوس

رو ,باربری ,اسباب ,هم ,کشی ,های ,اسباب کشی ,بسته بندی ,و همه ,خدمات باربری ,از اسباب

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پروموویز - مرجع دانلود رایگان فیلم و سریال کره ای لینک کانال راهیان کوی دوست روستای تچک مشاوره حقوقی و خانواده ایران رادیاتور وبلاگ اسلامی کارگزاری رسمی بیمه رضا دانایی گروه عمران و معماری منطقه سیلوانا انبوه سازان آرش مسکن